Wczytuję dane...
Nadruk termotransferowy

Nadruk termotransferowy – metoda nanoszenia i materiały

Nadruk termotransferowy to jeden ze sposobów nanoszenia druku na powierzchnię materiału – bawełny, poliestru lub mieszanki tkanin. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, w których odzież musi być nie tylko funkcjonalna, ale też powinna spełniać pewne standardy solidności. Co wyróżnia nadruk termotransferowy to jego nieprzejednana trwałość. Na przykład, piorąc ubrania w mniejszej od 40 stopni Celsjusza temperaturze, nadruk po pewnym czasie stanie się niewyczuwalny i miękki jak sam materiał.

Zadzwoń i zamów !
Tel: 517 100 727

Przykład nadruku termotransferowegoPrzykład nadruku termotransferowego

W technologii termotransferowej swoje zastosowanie znajduje ekologiczna folia flex i lateksowy tusz – wspólnie tworzą idealny nośnik wybranej grafiki. Nadruk termotransferowy jest aktywowany dopiero pod wpływem temperatury głowicy nanoszącej go na koszulkę. Sama nazwa pochodzi od metody działania – dopiero działanie temperatury doprowadza do tego, że wybrana grafika przenoszona jest na materiał. Odpowiednie umieszczenie wszystkich elementów sprawia, że nadruk na wybranej powierzchni uzyskuje się niezwykle szybko.

  • Zalety folii flex

Folia o gładkiej powierzchni nadaje się idealnie na nadruk termotransferowy. Wgrzana na ubranie folia swoją maksymalną trwałość zawdzięcza właśnie wysokiej temperaturze. Korzystając z najnowocześniejszej technologii sprawimy, że folia flex będzie na tyle elastyczna, by rozciągnąć się razem z tkaniną. Folia flex jest na ogół wykonana z poliuretanu lub PVC – pierwsza jest dedykowana rozciągliwym ubraniom sportowym, z kolei ta druga jest idealna do ubrań roboczych. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to to, by zadrukowaną odzież prać na lewej stronie i w niskiej temperaturze. Z pewnością dużą rolę odgrywa też staranność aplikacji folii, którą gwarantują nowoczesne maszyny stworzone dokładnie w tym celu.

  • Zalety nadruku lateksowego

Bazą dla tuszów lateksowych jest woda – z tego też względu odpada problem nieprzyjemnych i szkodliwych zapachów, które mogłyby być uwalniane w innym przypadku. Po naniesieniu nadruku, materiał jest natychmiast gotowy do zapakowania i wysyłki – nie trzeba dodatkowo czekać na to, aż grafika się utrwali. Dodatkowym atutem tuszu lateksowego jest jego ekologiczność – jest to zaletą zarówno dla osób noszących zadrukowana odzież, ale też dla operatorów sprzętu, którzy nie są narażeni na szkodliwe opary, podczas gdy tworzy się druk. Termotransfer zapewnia szybkie i trwałe naniesienie tuszu lateksowego na wybraną powierzchnię – możesz zaufać naszym profesjonalistom.

Przykład nadruku termotransferowegoPrzykład nadruku termotransferowego

Zalety wykorzystywanych materiałów

Dzięki połączeniu folii flex z nadrukiem lateksowym masz do wyboru pełna paletę kolorów. Proponujemy też delikatne przejścia tonalne, które dodadzą charakteru każdej grafice. Oprócz silnych kontrastów możesz zatem liczyć na lekkie połączenia barw.

Elastyczność naniesionego nadruku sprawia, że nadaje się zarówno dla pracowników, jak i dla sportowców. Fakt, że nadruk będzie równie rozciągliwy co tkanina, na której został wgrzany, sprawia, że dana odzież posłuży przez długie lata, a nie tylko kilka prań.

A skoro już o praniu mowa – każda tkanina, wymaga odpowiedniej opieki. O ile ręczniki i pościel wymagają wyższej temperatury prania, o tyle zwykła odzież nie zniesie gorącej wody. Idealnym przedziałem temperatury będzie 30 – 40 stopni Celsjusza. Pamiętaj też, by ciuchy prać na lewej stronie. Dodatkowym atutem koszulek z nadrukiem termotransferowym jest możliwość suszenia ich w suszarkach bębnowych.

Zadzwoń i zamów !
Tel: 517 100 727

Zalety, którymi charakteryzuje się nadruk termotransferowy

Nadruk termotransferowy, w porównaniu z drukiem termicznym, jest bardziej odporny nie tylko na działanie temperatury, ale też światła. Jest też wytrzymały, gdy chodzi o działanie warunków atmosferycznych, w tym wilgoć. O ile nie zamierzasz własnoręcznie wpływać na stan koszulki i celowo niszczyć dokonanego nadruku, koszulka czy bluza powinna Ci długo służyć.

Jednak to nie wszystkie cechy charakteryzujące ten druk. Termotransfer, dzięki temu, że wykazuje dużą odporność na czynniki zewnętrzne, nie straci swojej jakości z upływem czasu. Jest także odporny na środki piorące, które nie uszkodzą jego struktury. Mimo tego, że nadruk termotransferowy jest droższy od termicznego, warto w niego zainwestować. Jego trwałość zdecydowanie świadczy o wyższej jakości produktu.

Przykład nadruku termotransferowegoNadruk termotransferowy - przykład

Dzięki zastosowaniu dobrej prasy termotransferowej temperatura zostaje rozłożona równomiernie. Precyzyjne dociśniecie nie pozostawi niedogrzanych miejsc, dlatego druk zawsze wyjdzie perfekcyjnie. W naszym sklepie masz pewność, że dołożymy wszelkich starań, by dostarczyć Ci precyzyjnie wykonany nadruk termotransferowy.

Zadzwoń i zamów !
Tel: 517 100 727